Barselona’da Tatil

Akdeniz’in en güzel kentleri arasında sayılan Barselona muhteşem tarihi yapıları, doğal güzellikleri, sıcak Akdeniz iklimi ve sempatik insanlarıyla unutulmaz zamanlar geçirilecek keyifli bir şehirdir. Art Nouveau akımının öncü ismi Katalan mimar Antoni Gaudi tarafından yapılmış etkileyici yapıları kentin her yanında gönderebilirsiniz. İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkenti olan Barselona’da tatil yaparken göreceğiniz yapılardan biri olan Kutsal Aile Katedrali şehrin simgesi haline gelmiş dünya çapında ünlü bir yapıdır.

Barselona’da Kültür Gezisi

Kültür gezisi amacıyla da, deniz tatili için de gidilebilecek bir şehir olan Barcelona ilk görüşte aşık olabileceğiniz görünümlere sahiptir. Sıklıkla çiçekçiler ve sokak sanatçılarıyla karşılaşacağınız ünlü La Rambla Caddesi’nin trafiğe kapalı olması insana hoş bir özgürlük duygusu verir. Caddede bulunan sayısız canlı heykelin görünümü de çok etkileyicidir. Bu caddeden aşağıya doğru yürüyünce karşınıza çıkan Gotik Bölge’nin tarihi binalarla dolu daracık sokaklarında dolaşmak, kafelerde oturmak ve fotoğraf çekmek insana büyük bir keyif verir. Barcelona tatili sırasında görülmesi gereken yerler arasında sayılan Picasso Müzesi de bu bölgededir.

Barselona’da Tatil

Barcelona’da tatil yaparken ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Çok gelişmiş bir metro sistemi olan kentte gezmek için üstü açık otobüs turları seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bütün Barselona’yı gören bir tepenin üstünde bulunan Park Güell, İspanya’nın farklı bölgelerini yansıtan bir açık hava müzesi niteliğindeki Poble Espanyol ve mimar Gaudi’nin Sagra Familia’dan sonraki ikinci ünlü binası olan Casa Mila da Barcelona’nın görülmeye değer güzellikleri arasındadır.

Alışveriş için de keyifli bir şehir olan Barcelona ziyaretçilerini yeme-içme konusunda da zorlamaz. Tipik bir Akdeniz şehri olan kentte birçok deniz ürünü lokantası bulabilir veya İspanyol’lara özgü lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Barcelona Futbol Kulübü Müzesi, Nou Camp Stadı, Kristof Kolomb Heykeli ve Palau Reial Sarayı da kentin görülmeye değer sayısız mekanları arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir