Bodrum Tatili Bir Başka Güzel

Bodrum geçmişten günümüze en ünlü tatil beldelerimizden biridir. Bodrum tüm dünyada tatilciler tarafından bilinen ve çok sevilen bir tatil yeri dir. Tatilin en güzel halini gelenlere yaşatan Bodrum gezilecek yerler çok fazla yer olduğu gibi denizi kumu doğası ile de herkese çok keyifli tatil yaşatmaktadır.

Bodrum denildiği zaman ilk akla gelen 24 saatin az geleceği bir tatil deneyimi olmaktadır. Bodrum Muğla ilimize bağlı olan yazları sıcacık iklimi ve yemyeşil doğası ile herkesin sevdiği bir yer olma özelliğini yıllardır korumaktadır. Milyonlarca turistin tatillerini geçirmek için mutlaka bir kere geldikleri bu özel belde mavi bayraklı tertemiz denizi, incecik kumu ve yemyeşil doğası ile size hayallerinizi yaşatacak bir yer olmaktadır.

Bodrum Tatili Bir Başka Güzel

Bodrumda tatile geldiğiniz zaman bu yörenin tarihe kucak açmış yerlerini gezmek ile başlayabilirsiniz. Herkes tarafından merak edilen meşhur Bodrum Kalesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bunun yanında Bodrum Kalesi’nin içinde yer alan Sualtı Arkeoloji Müzesi de kesin görülmesi gereken yerlerdendir. Giden turistlerin hayranlıkla çıktığı bu yerler herkesin ilgisini çekmektedir.

Bodrumda yapacak öyle çok şeyiniz var ki. Örneğin buraya tatile geldiğiniz zaman mutlaka mavi turlardan birine katılarak el değmemiş olan koyları geziye çıkın. Buralarda tertemiz denizin büyüsüne kapılın, denize girin. Bodrum Koyları denizin tadını çıkaratmanız için sizleri bekliyor. Gümbet, Torba, Yalıkavak, Turgutreis, Karaincir, Akyarlar, Gündoğan, Türkbükü, Gümüşlük, Bitez Bodrum Yarımadasının birbirinden güzel koylarıdır. Bu koylarda denizin mavisi bir başka güzeldir. Koylara özel oto ve minübüslerle gidebileceğiniz gibi, günübirlik tekne turlarıyla da gidebilirsiniz. Kadıkalesi plajı, Ortakent Yahşi plajı, Bağla Plajı, Bardakçı plajı, Karaada Plajı yukarıda bahsettiğimiz koylar dışında deniz ve kumun tadını çıkartabileceğiniz diğer Bodrum PlajlarıBodrum Yarımadasındaki her koyun kendine has güzelliği vardır. Kimisi rüzgar sörfü, yamaç paraşütü gibi sporları sevenlere göre rüzgarlı, kimisi ıssız ve bakir, incecik kumla kaplı bir plaja sahip, kimisi gece hayatı ile ünlü, kimisi sosyete ve sanat camiasının ünlülerinin uğrak yeri haline gelmiş “beach” leri ile isim yapmış koylar…

Bodrum Antik Tiyatro ‘da bir konser dinlemeden tatilinizi bitirmemelisiniz. Ayrıca dünyaca ünlü Mausoleum da gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Dünyaya nam salmış bu yere gelmeden tatilinizi sonlandırmadan. Harika restaurantlar da nefis ege lezzetlerinin balık ve meze ikilisinin tadına doyamayacağınıza garanti veriyoruz. Bu harika tatil yöresinde kurulan yöresel pazarlara da mutlaka uğrayıp hiçbir yerde göremeyeceğiniz otları yöreye özel lezzetleri gezmeli ve satın almalısınız.

Bölgede çok fazla küçük otel pansiyon ve butik otel olduğu gibi dünyaca ünlü lüks oteller de bulunmaktadır. Bu oteller genelde her şey dahil konsepti ile hizmet veren otellerdir. Erken rezervasyon imkanıyla yaz aylarını beklemeden rezervasyon yaptıranlar, ucuz tatil imkanından faydalanabilirler.

Ayrıca Bodrum’un gece hayatını ve meşhur Barlar Sokağı’nı da söylememize gerek yok herhalde. Saatlerin yetmediği bu tatil yöresinde mutlaka Barlar Sokağına eğlencenin tavan yaptığı barlara giderek oradaki şovları izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir