Danimarka Gezilecek Yerler

Hamlet, Vikingler, güzellik ve eğlencenin konaklama mekanları arasında yer alan Danimarka tatile çıkılacak en ilginç ülkeler arasında yer alıyor. Danimarka para birim Danimarka Kronudur (DKK).

Kopenhag Gezilecek Yerler

Danimarka’nın kozmopolit şehri Kophenag ile gezinize başlayabilirsiniz. Danimarka’nın en büyük şehri ve başkenti Kopenhag’da Kronborg Kalesi ziyaret listenizde birinci sırada olmalıdır. Burayı yılda 200.000 turist ziyaret ediyor. Kronborg Kalesi Elsinor olarak da Shakespeare’in ünlü karakteri Hamlet’ın evidir.

Tivoli Bahçeleri, Danimarkalıların sık kullandığı dünyanın en eski eğlence parklarından biridir. Kopenhag’da diğer ilginç yerlerden biri ise Langelinie limanı’dır. Burada turistlerin en çok ilgisini çeken şey ise Little Mermaid heykelidir. Güzel bahçeleri ve havai fişek gösterileriyle burası insanın aklını başından alacak kadar güzel bir yerdir.

Danimarka Gezilecek Yerler

Kopenhag’da ziyaret edilecek yerler listesine Stroget’i de eklemelisiniz. Alışveriş içinse yüksek bir bütçe ayırmanız gerekir çünkü oldukça burada oldukça lüks mağazalar bulunmaktadır. Stroget kafeleri, gece kulüpleri, yeme içme mekanları ve lüks mağazalarıyla sizi büyüleyecektir.

Odense Gezilecek Yerler

Odense şehri Danimarka’nın en saygın yazarı konumuna yükselmiş Hans Christian Andersen’in doğduğu yerdir. Öğrenciler ve edebiyatçılar için bu şehri ziyaret etmek adeta bir kitabı yaşamak olacaktır.

Odense’de Odin Tapınağı en çok ilgi gören mekandır. St Canute Katedrali de es geçilmemesi gereken bir mimariye sahiptir. Odense’de Danimarka’nın en büyük kiliselerinden biri, modern bir hayvanat bahçesi ve Danimarka Demiryolu Müzesi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir