Paris Gezi Planı

Paris, Fransa’nın başkenti olmasının yanında popüler bir turizm ve sanat merkezidir. Aynı zamanda Louvre, Eyfel Kulesi ve Notre Dame gibi dünyaca ünlü mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. İyi hazırlanılmış bir Paris gezi planı ile aşk şehrine seyahat çok da ulaşılmaz değildir.

Öncelikle bütçeniz üzerinde karar verin ve para biriktirmeye başlayın. Konaklama, yeme içme gibi harcamaları planlamak bütçeye karar vermenin ilk adımı olmalıdır. Paris gezisi için aklınızdan bir fiyat belirlemek çok da uygun olmayacaktır. Tatil için para biriktirirken, fuzuli harcamaların sizi alıkoymasına izin vermeyin.

Ucuz Paris Tatili

Paris gezinizi ucuza getirmek istiyorsanız yılın belirli zamanlarını keşfetmeniz gerekir. Bayram tatilleri, yılbaşı ve turizm mevsimlerinde artan fiyatlar yılın diğer zamanlarında çok daha cazip bir hale gelebilmektedir. Paris’te bahar ayları olan nisan ve haziran aylarında veya eylül ve kasım aylarında Paris gezisi yapmak daha uygun olacaktır. Temmuz ya da Ağustos aylarında giderseniz, Paris gezisi için artan ücretlerle karşılaşırsınız.

Paris Gezi Planı

Pasaportunuzun süresini kontrol edin ve vize işlemleri için başvurunuzu geciktirmeyin. Bazı durumlarda prosedürler uzayabilir ve siz Paris gezisine belirlediğiniz tarihte çıkamayabilirsiniz.

Paris gezinizi planlarken görmek istediğiniz yerlerin listesini yapın. Montmarte, Notre Dame, Versailles, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Champs-Elysées, mezarlıklar ve Jardin du Luxembourg en sık ziyaret edilen mekanlar arasında bulunmaktadır. Giriş ücretlerini kontrol etmeyi unutmayın. Disneyland için mutlaka en az bir gün ayırmalısınız Disneyland’ı görmeden Paris tatili yaptım denilmez. Mouline Rouge veya Türkçe adıyla Kırmızı Değirmen’de bir akşam geçirmeyi, oradaki ambiansı yaşamı ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Louvre Müzesini gezmek için 1 gün yeterli olmayabilir. Zamanınızı verimli kullanmak için Louvre Müzesi Gezi Rehberi işinize yarayabilir.

Paris gezisinde yeme içme masrafları gözünüzü korkutmasın. Her bütçe için bir mekan bulunabilir. Paris’te binlerce restoran bulunuyor ve bütçenize uygun bir restoran bulmak çok da zor olmayacaktır. Maceracı olun ve yeni lezzetler denemekten korkmayın.

Planladığınız Paris gezisinde bol bol resim çekmeyi, şehri tam olarak keşfetmeyi ihmal etmeyin ve tatilinizin keyfini sonuna kadar çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir